Princezná Orientu 2018

Detská tanečná súťaž PRINCEZNÁ ORIENTU 2018

Organizátor súťaže: SHAMS, o.z.

Dátum a miesto konania: 2.12.2018 v KSC Fontána, Beethovenova 1, Piešťany

Súťaž je otvorená pre všetky deti a mladé dievčatá od 5 do 19 rokov, ktoré sa venujú orientálnemu tancu vo voľnom čase samostatne alebo pod vedením trénera.

HARMONOGRAM súťaže na stiahnutie k dispozícií >> TU <<

 1. Prihlasovanie

Prihlasovanie je možné prostredníctvom on-line formulára v termíne od 1.11.2018 do 25.11.2018.

Súťažiaci sú kompletne prihlásení po:

 • - úplnom vyplnení a zaslaní on-line formulára
 • - zaplatení štartovných poplatkov
 • - zaslaní súťažnej skladby na e-mailovú adresu princezna.orientu@gmail.com 

POZOR! Ak bude veľký záujem o súťaž, z obmedzených časových dôvodov uzatvoríme prihlasovanie pred stanoveným termínom. Preto vás prosíme, nenechávajte registráciu na poslednú chvíľu a zabezpečte si miesto v súťaži čím skôr.

Víťazi vybraných kategórií vystúpia na Show Princezná Orientu od 16:00 v Mestskom kultúrnom stredisku I. Krasku
A. Dubčeka 27, Piešťany. 

Kategórie

 • Raks Sharki - klasický orientálny tanec, moderný orient pop
  Folklór - tradičné tanečné štýly krajín Afriky, Balkánu, Blízkeho východu a Ázie v javiskovom stvárnení
  Fantasy & Fusion - povolené rôzne tanečné štýly s orientálnymi prvkami

Štartovné

 • Sólo - 10 € / súťažiaca / tanečný štýl
 • Duo,Trio & Menšia skupina do 4 tanečníc – 7 € / súťažiaca / tanečný štýl
 • Team -5 € / súťažiaca / tanečný štýl

V prípade neúčasti alebo odhlásenia sa zo súťaže po 25.11.2018 sa, žiaľ, z organizačnej náročnosti ani v prípade ochorenia súťažiacej, štartovné nevracia.

 Hudba

Minutáž súťažných skladieb:

 • Sólo:                                                                   max. 2:30 min.
 • Duo,Trio & Menšia skupina do 4 tanečníc: max. 3:30 min.
 • Team:                                                                  max. 4:00 min.

Súťažné skladby zaslané na adresu princezna.orientu@gmail.com, prosíme pošlite vo formáte .mp3.

V e-maily uveďte:

 • - Meno súťažiacej / súťažiacich
 • - Zaradenie do vekovej a tanečnej kategórie
 • - Názov skladby resp. názov choreografie
 • - Iné doplňujúce informácie (začiatok choreografie ON/OFF STAGE – nástup do ticha/do hudby) 

Diskvalifikácia

Súťaž chceme viesť v priateľskom duchu, no vieme, že deti vedia byť veľmi emocionálne. Preto prosíme vedúcich/trénerov súťažiacich, aby brali na vedomie, že akékoľvek hrubé vyjadrovanie sa, vulgárne gestá, slovné atakovanie voči konkurenčným súborom budú potrestané DISKVALIFIKÁCIOU celého súboru.

Parkovanie, strava a ubytovanie

Miesto konania súťaže sa nachádza v centre mesta Piešťany s dostatkom parkovacích miest.
V blízkosti je viacero reštaurácií, kaviarní, pešia zóna, kde sa máte možnosť najesť a občerstviť.

Ubytovanie organizátor nezabezpečuje, ale v prípade záujmu vám rady poradíme.  

 Záverečné ustanovenia

Presný časový harmonogram súťaže bude k dispozícií až po termíne uzávierky prihlášok.

Všetky náklady, ktoré vnikli súťažiacemu účasťou na súťaži, si súťažiaci hradí sám. Súťažiacim nevzniká právny nárok na ceny a dary. Vymáhanie výherných cien právnou cestou sa vylučuje.

Mapa miesta konania:  
 

Porota

imageedit 5 5264296896Eva Farisa Chupáčová - Som vedúcou skupiny ISHTAR Dancers. 8 rokov som navštevovala tanečný odbor na ZUŠ a pred 18 rokmi sa začala venovať orientálnemu tancu a ďalším tanečným štýlom, pričom som sa školila u viac ako 40 lektorov z Egypta, Maroka, ČR, Nemecka, USA, Kanady, Rakúska, Turecka. V období rokov 2004 - 2010 som bola umeleckou vedúcou skupiny Džamál. Od 2006 som zakladateľkou a hlavnou organizátorkou festivalu orientálnej kultúry v Trenčíne RAKS FATIMA FESTIVAL. V 2010 som získala certifikát o ukončení uceleného štúdia orientálneho tanca vo Viedni pod vedením profesorov: Khaled Seif, Dr. Gamal Seif a Alladin El Kholy. Svoju kvalifikáciu som si zvýšila doplnkovým vzdelávaním tanečnej pedagogiky na SZUŠ a Konzervatóriu v Lipt. Hrádku a na Súkromnom konzervatóriu Dezidera Kardoša v Topolčanoch. Blízky je mi klasický orientálny tanec v spojení s jemnými baletnými prvkami, taktiež španielske a cigánske tance, ale najmä tanečné fúzie, kde môžem uplatniť kreativitu i moderné scénické tanečné techniky. V súčasnosti sa venujem najmä detskej tanečnej pedagogike, pracujem na ZUŠ Karola Pádivého v Trenčíne.

imageedit 10 3609933912Lýdia Madhuri - Ako tanečná lektorka sa špecializujem sa na indický filmový tanec bollywood a pravidelne sa vzdelávam v klasických indických tancoch Bharatanatyam, Kathak a Bollywood. V 2011 som sa začala venovať brušným tancom a učila som sa tribal (ATS) a fusion. Posledných 6 rokov si ma však získal indický tanec bollywood a začala som sa mu intenzívne venovať. Záujem oň ma po čase zaviedol až ku klasickému indickému tancu. Zdokonaľovala som sa v tanci Bharatanatyam u učiteľov Elena Repka, Radha Anjali, Bhakti Devi a Senthila Kumara. Severo-indický tanec Kathak som sa priučila u Ivany Hessovej a workshopy absolvovala u Natya Saraswathi, Svetlany Tulasi, Hemanta Devaru. V súčastnosti je v Kathaku mojou Guru v Kaveri Sageder. V roku 2013 som sa päť mesiacov zamierila do Indie a u certifikovanej profesionálnej lektorky, uznávanej tanečnice Luny Mitra som pokračovala v intenzívnom vzdelávaní v štýle Bharatanatyam, Odissi a Kathaku. Som niekoľkonásobnou držiteľkou medailí zo súťaží Let's dance, Liptov Orient Fest, Hvezda Orientu a World Award Dance Federation. Bollywood v súčasnosti vyučujem v Bratislave v tanečnom štúdiu Etnodance a v detskom tanečnom štúdiu DanceKids by Monika Podhajska.

imageedit 2 9884390026 Bibiána Hlaváčová - Moja tanečná kariéra začala v teenegerskom veku spoločenskými a latinsko-americkými tancami. Od tohoto momentu žijem tancom každodenne. Ako lektorka a choreografka som viedla viaceré detské a dievčenské tanečné skupiny moderného tanca. Niekoľko rokov som pôsobila ako tanečnica a vedúca tanečnej skupiny Yes v ktorej tancovali dospelí tanečníci a tanečníčky. Moje tanečné kroky ma zaviedli aj do Mestského divadla Ružomberok, v ktorom som hrala a tancovala 4 roky v žánri alternatívneho divadla. V roku 2006 mi učaroval krásny podmanivý orientálny tanec. O dva roky neskôr som získala certifikát lektorky orientálneho tanca. V tomto období sme s partiou nadšených tanečníc v Ružomerku založili tanečnú skupinu Orientalico, ktorú vediem dodnes. Moja vášeň pre orientálny tanec, lektorstvo, prezentácia na verejnosti vyžaduje neustále vzdelávanie sa a účasť na festivaloch. Z mojich učiteľov, ktorých si vážim môžem spomenúť mená Kathreen Derouet, Ansuya, Teresa Tomas, Shereen, Zaghareet, Maria Aya, Orit Maftir, Aisa Lafur, Alba Hayal, Assala Ibrahim, Katerina Joumana, Nicol McLaren, Illan Riviere, Yamil, Oscar Floress, Aleksei Riaboshapka, Esam Munir, Tito Saif. S tanečnou skupinou Orientalico som zažila mnohé úspechy na súťažných pódiách doma aj v zahraničí. Ako sólistka si vážim úspech z tohtoročnej súťaže Pressburg dance fest 2018, kde som získala v kategórii ladies zlatú medailu. Okrem orientálneho tanca som tanečnicou, bubeníčkou a vedúcou skupiny afrického tanca a hudby MaliRosa.

 

Tešíme sa na vás!